Bugun...
SON DAKİKA

Fatih Tezcan Suriye'den Yazdı

 Tarih: 06-03-2012 22:19:59
Fatih Tezcan

Kısa yazabiliyorum.

3 gün Kuzeydeyken basta Azaz olmak üzere; Türkiye sınırındaki tüm Direnişçiler Mucahidun-u Simal yani Kuzey Mücahidleri adı altında toplandılar ve ben de kuruluş toplantısındaydım. Her şeyi görüştük, çektim. İnşaallah gelirsem yayınlarım.

Şu anda ise Suriye Ordusundan ayrılan Genellerden birisinin yanındayım.
Belki bugünlerde bu generalin, Türkiye’de bir kanala bağlanmasını sağlayabilirim.
O ve yanındaki diğer yüzbaşılarla da; bakkalla, esnafla, öğretmenle de her şeyi konuşma imkanı bulduk. Durumları zor, kafaları karışık. Allah’a dayanmışlar, gerisini boşlamışlar.

İki kere çatışmaya doğru yola çıktık ama olmadı. 5 dakikada hayat ters yüz oluyor burada. Hafif silahlarla koca orduya kafa tutuyorlar. 

Halk tam anlamıyla korku içinde yaşıyor. Elektrik, su, mazot vs her şey mahrumiyette...

İğrenç haberler alıyorlar bazen ve çok öfkeleniyorlar. Mesela Şebbiha bir yerdeki kadınları; elbisesiz, sokaklarda yürüttüğünde yanımdaki General, o köyü arayarak bunu yapanları mümkünse sağ istediğini söyledi...

Bizim uydu telefonundan başka dünyayla iletişimleri yok.

İslam ve Hürriyet ve itibardan başka bir dertleri de yok. İtidal üzereler...

NATO gelmesin ama Türkiye bize yardim etsin gibi bir görüşleri var.

Nusayrileri Alevileri öldürmekten bahsedecek birileri, Ceyşi Hür yani "Özgür Ordunun arasında barınamaz." sözünü, Kuzeydeki ve ortadaki tüm liderlerden duyuyorum zira Esed'in ve destekçilerinin iç savaş çıkartmak istediklerini net idrak etmişler.

Her halukarda şunu net söyleyebilirim ki Türkiye'de, Suriye üzerinden iki yüzlü bir yalan fırtınası dönüyor. Hassasiye ve korku ve tarafsızlık adı altında, insani değerleri alaşağı eden bir propaganda biçimi düzenleniyor.

Eğer hiçbir şey gerçek değilse benim uydu telefonuma girmek neden, benden önceki bulabildikleri tüm BAĞIMSIZ gazetecileri öldürmek neden! Onların oldukları yerlere özel saldırılar neden ve saire...


Eğer sıhhatle çıkabilirsek gelince anlatırız izlenimlerimizi nasipse.


Fatih Tezcan / İdlib- Suriye


  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
YUKARI