Bugun...
SON DAKİKA

Türkiye Suriye'ye Ne Zaman Girmeli?

 Tarih: 10-05-2015 00:29:00
Fatih Tezcan


Maalesef yine bir 'Esadçı-Fethullahçı işbirliği fitne'ye tanık olduk ama durum eğlenceli sayılır...

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, 7 Mayıs 2015 tarihli Taraf’a verdiği mülakatta “Türkiye 2 gün içinde Suriye’ye girecek” dedi."Kaynağım sağlam" demeyi de ihmal etmedi.

Bu 2 gün içinde de Fethullah Gülenci ne kadar kanal varsa çıktı, sözlerini yineledi.

Gürsel Tekin’in sözlerine pek fazla itibar edilmez, millet bilir.

Mesela;

2009 yerel seçimlerinde İstanbul’da Ak Parti ile CHP arasında 1 puan fark bulunduğunu iddia etmişti, AK Parti 15.7 puan fark koydu.

CHP %40’ın altında oy alırsa istifa ederim dedi, etmedi.

3. Köprü temel atma töreninde, İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın törene gitmeyerek protestoda bulunduğunu iddia etti.”Kendisini kutluyorum” dediği Kadir Topbaş’ın törende konuşma bile yaptığı fotoğraflarla kanıtlanınca (!) Gürsel Tekin bir kez daha zor duruma düştü ama özür bile dilemedi.

Katıldığı tv programında, o dönemde Başbakan olan Erdoğan’ın konuşmasının 'TRT Çocuk' kanalında yayınlandığını iddia etmiş, delil olarak da montaj fotoğraf göstermişti. Hani amiyane tabirle 'çocuk kanalını bile kapatan baskıcı zihniyetle karşı karşıyayız' tribine girdi desek, yeridir.

Gürsel Tekin’in iddiası ilk olarak TRT ile görüşen şahsım ve AnalizMerkezi.com tarafından yalanlandı, sonrasında zaten resmi tekzib de geldi. Erdoğan’ın yaptığı konuşmaya ‘TRT Çocuk’ kanalının logosu montajlanmıştı, CHP’li Tekin ise hiç araştırmadan böyle bir çılgınlığa inanıp o kareyi delil olarak sunmuştu. Biraz daha rezil oldu.

Açıkçası bu son “Suriye’ye giriyoruz” şovu biraz daha ciddi...
Gürsel Tekin’i aşan, kısa ömürlü ama kullanışlı bir fitne bu...


Şöyle ki,

Gürsel Tekin’in açıklaması Perşembe günü Taraf’ta çıktı.

Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’in izne ayrılacağı ise, zaten birkaç gün önceden bilinen bir durumdu.

Yani Gürsel Tekin sadece ön aldı, daha doğrusu ona ön aldırıldı.

Gürsel Tekin “Türkiye Suriye’ye girecek” demekle yetinmedi dikkat ederseniz, "kaynağım sağlam" dedi ve “2 gün sonra” diyerek tarih de verdi.

Oysa düşünsenize, bu kadar kesin bir gerçeklik olsa bunu Gürsel Tekin’e kim bırakırdı...

“Eğer evlatlarımızı Suriye’de bir çılgınlığa sokmaya kalkarsanız, buna asla izin vermeyiz, sınırda bizi bulursunuz, savaşa hayır deriz!” nidalarıyla Kemal Kılıçdaroğlu’nu hayal etmek ne kadar kolay değil mi...

Tekin’in iddiası tekin olsa, seçim öncesi Kılıçdaroğlu’na şov yaptırılırdı ama hayır, kazın ayağı öyle değil...

Sadece ve sadece Necdet Özel’in izne ayrılmasından 2 gün önce bu sözün söylenmesi gerekiyordu, hepsi bu...

Peki, neden?
Aslında bunun cevabı bugün verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Necdet Özel’e “Suriye’ye Girelim” diye baskı yapınca Genelkurmay Başkanı “Banane, ben ne gireceğim, Hulusi girsin” demiş...

Şaka yapmıyorum;
Mini etek-dekolteci Soner Yalnçın’ın OdaTv’sinden Fethullah Gülen’in çiftliğinde kamp yapmaktan zaman bulduğunda internet sitesi işleten Ünal Tanık’ın Rota Haberi’ne, Zaman gazetemsisinden Emre Uslu tetikçisine kadar tüm Okyanus Medyası, CHP Medyası ve BAAS Medyası bu minval ve mealde algı mühendisliği yapıyor.

Oysa çok basit bir ön alma işinden başka birşey değil.

Necdet Özel’in 9 Mayıs 2015’te izne ayrılacağı 6 Mayıs 2015’te ‘içeriden’ CHP’ye sızdırıp Gürsel Tekin’e bir muhabir göndermesi için Taraf’a da talimat verilince, bugün izlediğimiz “Erdoğan Suriye’ye girmek için bastırınca Özel izne ayrıldı” fitnesini uydurmak, planı tamamlamak adına en kolay iş oldu.

Ama korkarım ki, plan bununla sınırlı değil.
Biraz daha ileriye dönük bir projeksiyon daha açılmış olabilir.

Suriye’de işler düzeliyor, devrim hız kazanıyor. 4 senedir alınamayan ve çok yakınına gidip komutanlarla konuştuğumda bile bana “çok zor” denilen İdlib, direnişçiler birleşmeye karar verince 4 saatte alındı.

Ardından Cisr el Şugur alındı...Hani benim için ‘Alevi katliamına sevindi’ iftirasını attıkları Cisr...

(Meğer alevi katliamı dahi olmamış. “Alevi diye öldürdüler” dedikleri şahıs, tecavüzcü bir şebbiha askeri çıktı... Hayır, siviller öldürülse bizim  tepkimizin ne olduğunu ve olacağını bin kez görmelerine rağmen bunu dediler ya, artık bunlarda bir akıl, mantık veya şeref aramıyorum.Hakkımda bu iğrenç iftirayı telaffuz eden 35 internet sitesi hakkında suç duyurusunda
bulundum, çatır çatır tekzib yayınlayacaklar ve hatta ödeyecekleri tazminatları da tecavüz edilen Suriyeli kadınlar yararına açılan dernek varsa oraya göndereceğim.)

İdlib ve Cisr çok kritik şehirlerdi ve hazır direniş ivme kazanmışken sırada Lazkiye, Hama, Humus, Halep ve nihayet Şam var.

(Lazkiye alınırken kendi katlettikleri Banyas bebeklerinin fotoğraflarını yayınlayıp 'Alevi katliamı' var diyecekler mi? Suriye'de Nusayriler'in olduğunu ve bunların alevi olmadığını insanlarımızı aldatacaklar mı? Veya tek hedefleri özgür bir Suriye olan direnişçileri 'Alevi Avcısı' gibi gösterecekler mi, bakacağız ama ben Türk BAASI'ndan herşeyi beklerim.)

İşte tam burada “Türkiye IŞİD’e yardım ediyor” diye atıp tutan ve elbette asla ispat edemeyenlerin maskelerini ilelebet düşürecek bir durum hasıl olabilir. Bu çamur at izi kalsın’cılara ve IŞİD’i bölgeye sokanlara kötü bir haberim var:

BAAS’tan sonra Suriye’de IŞİD’in geleceği yok.Direnişçiler, Suriye’nin hiçbir şart altında bölünmemesi ve halka dayatmalar yapan, başta IŞİD olmak üzere hiçbir tekfirci zihniyetin ülkede barınamaması konusunda çok net ve duru bir inisiyatif taşıyorlar.

Esad devrildikten sonra IŞİD, zafer sahibi güçlü direnişçilerle Türkiye arasında kalacak ve işte o zaman son temizlik operasyonu için Türkiye’nin müdahalesi gerekli olabilir.

Şu gündemde Türkiye’nin Suriye’ye müdahalesi Suriye'li direnişçilerin zaferlerini gölgeler, Esad’a can verir, İran’a ilaç olur, Hizbullah’ın işgalci varlığını meşrulaştırır ama yukarıda sözünü ettiğim kompozisyonda elzem ve hatta ideal olabilir.

Bugün “Erdoğan istedi ama Özel istemedi, izne ayrıldı” yalanını söyleyenler, işte bu yalanı o zaman da ısıtabilir ve “demiştik” diyebilirler. İleri projeksiyon açmış olabilirler derken kastım buydu.

Yapacağınız işi kolaylaştırıyorum, bu yazıyı alır önlerine koyar ve çekilirsiniz.


Bu arada "Kaynağım sağlam" diyen Gürsel Tekin'e teşekkür etmeliyiz...
Kemal Kılıçdaroğlu'nun sallama vaatlerinin kaynağının olmadığını zaten herkes biliyordu ama genel sekreterinin sallamalarına bakarak, bir kez daha teyid etmiş olduk...

Sıhhat ve afiyetle...


Fatih Tezcan
twitter.com/fatihtezcan

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
YUKARI