Bugun...
SON DAKİKA

Başörtüsüne Kayıtsız Şartsız Özgürlük Eylemi!

Özgür Açılım Platformu'nun düzenlediği "Başörtüsüne Kayıtsız Şartsız Özgürlük!" eylemi, bugün saat 13:00'te Beyazıt Meydanı'nda...
facebook-paylas
 Tarih: 04-11-2010 12:17:00

Başörtüsüne Kayıtsız Şartsız Özgürlük Eylemi!

 

 

 

 

 

 

İşte platformun açıklaması:

 

Referandum sürecinden sonra üniversitelerde yapılan başörtüsü düzenlemelerinin yetersiz olduğunu ve rektörün insiyatifine kalmış bir düzenleme olduğunu biliyoruz. Bu düzenleme taleplerimizi tam anlamıyla karşılamadı. Hala daha başörtülü öğrenciler sınıflardan çıkarılıyor okullara alınmıyor. Özgür Açılım Platformu,Anadolu Gençlik Derneği,Akabe Üniversite Gençliği ve Özgür-Der Üniversite Gençliği olarak düzenlemenin yasalaşması, yasanın da garanti altına alınması için bir eylem yapmayı planlıyoruz.Eylem Çağrımız:

Başörtüsüne Kayıtsız Şartsız Özgürlük!

Sorunun çözümünün ertelenmesi ve başörtüsü özgürlüğünün üniversiteyle sınırlanması öğrencilerin tepkisini çekti. Öğrenciler 4 Kasım günü 13.00’da Beyazıt meydanında bir araya gelerek başörtüsüne kayıtsız şartsız özgürlük talep edecekler.

Başörtüsü sorununun hükümetin çözümü seçim sonrasına ertelemesiyle iyiden iyiye çıkmaza girmesi ve bir kısım üniversitelerde yasakçı uygulamaların devam ediyor oluşu üniversite öğrencilerini harekete geçirdi. Yaşanan son süreç içerisinde üniversitelerde başörtüsünü ve İslami değerleri aşağılayan yasakçı öğrenci gruplarına ve başörtüsü özgürlüğünü sadece üniversite ile sınırlayan yaklaşımlara tepki vermek üzere Anadolu Gençlik Derneği,Akabe Üniversite Gençliği, Özgür Açılım Platformu ve Özgür-Der Üniversite Gençliği ortak bir eylem gerçekleştirme kararı aldı. 4 Kasım Perşembe günü, saat 13.00’da Beyazıt meydanında bir araya gelecek olan öğrenciler yasakçıları lanetleyecek ve İslami kimliğin gereği olan başörtüsünün hayatın bütün alanlarında, kayıtsız ve şartsız olarak özgürleşmesi için seslerini yükseltecekler.

Yer: Beyazıt Meydanı
Saat: 13:00
Tarih: 4 Kasım 2010 Perşembe

 

Etiketler

  YORUMLAR YORUM YAP | 0 Yorum
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Kültür-Sanat Haberleri
  • BUGÜN ÇOK OKUNANLAR
  • BU HAFTA ÇOK OKUNANLAR
  • BU AY ÇOK OKUNANLAR
  HAVA DURUMU
GAZETEMİZ
  ANKET Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
  NAMAZ VAKİTLERİ
nöbetçi eczaneler
  HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI YUKARI